Üldinfo

1. septembril 2024. a Jõhvi Kesklinna Kool avas oma uksed õpilastele juba 57. aastat.

Sellel õppeaastal koolis õpib 574 õpilast (1.-st kuni 9. klassini) ja töötab 48 kvalifitseeritud õpetajat.

Kooli missioon

Kooli kõikide töötajate missiooniks on luua tingimused kõigi õpilaste kvaliteetse eestikeelse põhihariduse saamiseks, toetada iga õpilase arengut ja eluks vajalike teadmiste, oskuste ja väärtushinnangute kujunemist, sõltumata tema võimekusest, ealistest iseärasustest, kodustest tingimustest ja tervislikust seisundist.

Kooli visioon

Oleme usaldusväärsed ja professionaalsed partnerid vanematele nende laste arenguks vajalike tingimuste loomisel. Meid hindavad kõrgelt õppurid, nende vanemad, kogukond ja üldsus. Anname oma panuse, et Eestis elaksid inimesed, kes tähtsustavad üldinimlikke väärtusi (ausus, hoolivus, õiglus, inimväärikus, lugupidamine enda ja teiste vastu) ja ühiskondlikke väärtusi (vabadus, demokraatia, austus riigikeele ja kultuuri vastu, kultuuriline mitmekesisus, sallivus, keskkonna jätkusuutlikkus, õiguspõhisus, vastutustundlikkus ja sooline võrdõiguslikkus).

Kooli põhiväärtused

• Oleme usaldusväärsed. Tahame olla õppe- ja kasvatusvaldkonnas parimad asjatundjad ning teeme oma tööd pühendumuse ja vastutustundega. Toetume pedagoogilises tegevuses kaasaegsetele ja teoreetiliselt põhjendatud lähenemisviisidele, olles valmis enda valikuid ja otsuseid argumenteeritult põhjendama. Oleme ausad iseenda ja teiste vastu ning tahame olla kõigile partneritele positiivseks eeskujuks. Meie tegevus on arusaadav nii kolleegidele, partneritele kui ka avalikkusele.
  • Oleme koostööle avatud partnerid. Tahame olla usaldusväärsed, õiglased ja koostööle avatud partnerid, kuna parimad tulemused tekivad koostöös. Austame ja arvestame oma partnereid ning nende seisukohti.
  • Oleme loovad ja ettevõtlikud. Õpime igast kogemusest ning arendame loovust, algatusvõimet ja ettevõtlikkust iseendas, et luua uudseid lahendusi. Hindame neid, kes otsivad uusi ideid. Oleme avatud uuendustele ning mõistame ja oskame arvestada otsuste tegemisel muutusi haridussüstemis ja ühiskonnas.
  • Oleme ratsionaalsed. Otsime varasemast tõhusamaid lahendusi, mis tagaksid eesmärgi saavutamise võimalikult säästval viisil. Meie tegutsemine ja otsused peavad olema sellised, mis arvestavad inimeste kaasamisel, ajaressursi ja materiaalsete vahendite kasutamisel kokkuhoidlikkuse põhimõtet.

2024/2025. õa eesmärgid

1. Eestikeelsele õppele üleminek 1. ja 4. klassides ning üldõpetuse rakendamine 1. klassides.
  2. Õpilaste toetamine ennastjuhtiva õppija kujunemiseks. Vajalike tingimuste loomine õpimotivatsiooni arenguks.
  3. Õpetajate koostöö tõhustamine läbi mentorlussüsteemi ja õpiringide tegevuste käivitamise.
  4. Tegevuste edasiarendamine VEPA, Kiusamisest vabaks ja Liikuma Kutsuva Kooli programmides.
  5. Huvikooli tegevuste edasiarendamine.
Avaldatud 09.12.2022. Viimati muudetud 10.09.2024.