Teatrifestival "Kõik teed viivad teatrisse" Sillamäel

Loomise kuupäev 22.11.2022

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus kutsus kõiki viiendale rahvusvahelisele teatrifestivalile "Kõik teed viivad teatrisse". Juubelifestivalil võisid näha vaatlejad laste- ja noortelavastusi erinevatelt teatrirühmadelt Eestist ja Lätist.

18. novembril 2022. aastal läksid 4.a ja 7.c klassi õpilased sellele toredale teartrifestivalile. Jõhvi Vene Põhikooli keelekümblejad (4.a) Tatjana Laada juhendamisel näitasid eesti keeles toredat lavastust "Tootsi maakera" Oskar Lutsu teose põhjal. Vanema rühma õpilased (7.b ja 7.c) esinesid vene keeles Sergei Šepeli mõistusjutuga karikakrast, mis osutus tõeliseks kaasaegse fookusega sotsiaalseks mini-draamaks. Seekord nende klassikaaslased olid nii toetusrühma kui ka pealtvaatajate rollis.

Meie kooli õpilased esinesid väga edukalt Sillamäe Kutsehariduskeskuse laval. Mõlema lavastuse režissöör on Tatjana Laada.

Tahaks öelda tänusõnu teater-stuudio „Edelweiss“ juhendaja Tatjana Laadale suurepärase laste ettevalmistamise eest. Aitäh selle toreda võimaluse eest osaleda meie lastel rahvusvahelisel teatrifestivalil. Suured tänusõnad ka kõigile osalejatele - nii pealtvaatajatele kui ka meie noortele näitlejatele.

NB! Meie teater-stuudio "Edelweiss" sai diplomi "Loomingulise idee ja ja originaalse toetuse eest".

Samuti said meie kooli õpilased auhinnad žürii poolt igas vanusekategoorias: 4.a klassi parimad näitlejad on Timofei Kaširov ja Dominika Singova, 7.c klassi parimad näitlejad on Alisa Barõšnikova ja Liana Muhhina.

Oksana Meipalu
7.c klassijuhataja