Direktori tervitus tarkusepäeva puhul

Loomise kuupäev 01.09.2022

Hea koolipere!

Täna on meie jaoks eriline päev! Jõhvi Vene Põhikool tähistab 55. aastapäeva! 1. septembril Jõhvi Kontserdimajas tähistame koos 55. korda tarkusepäeva!

55 aastat tagasi avas oma uksed 8-aastane kool nr. 16, Rahu tänaval 27. Väikesest kahekorruselisest hoonest kolis kool 1975. aastal uude kaasaegsesse neljakorruselisse hoonesse, kus oli oma spordisaal, ujula, staadion, söökla ja aula, avarad klassiruumid ja kus korraga sai õppida tol ajal üle tuhande kahesaja (1200) õpilase.

Kool kandis aastaid nime Kohtla-Järve keskkool nr 16. Palju aastaid kandis ta nime Jõhvi Vene Gümnaasium ja hiljem, 2015. aastal nimetati ta ümber Jõhvi Vene Põhikooliks. Täna võime julgelt öelda, et me õpime ja töötame ühes Eesti kõige kaasaegsemas koolis! Ja ma ei eksi, kui ütlen, et suurem osa Jõhvi ja selle ümbruse venekeelsest elanikkonnast on ühel või teisel moel seotud meie kooliga! Nii on see paljudele saanud teatud ajaks teiseks koduks ja täna on see meie kodu. Aastate jooksul on kooli lõpetanud tuhanded õpilased, kellest paljud ka praegu töötavad meie riigi, piirkonna ja linna heaks. Meie aga jätkame huvitavat elu, mis on täis loovust, loomingulisust ja õppimist, hoides oma traditsioone ja viies ellu meie õpilaste ja õpetajate ideesid. Sel õppeaastal meie õpilaste arv on kasvanud, koolipinkide taga istub 569 õpilast. Esimest korda astub esimesse klassi 70 õpilast. Kool on võtnud vastu 53 õpilast Ukrainast, keda me püüame igatpidi aidata.

Kallid sõbrad, oleme kõik need aastad olnud tublid, arendanud erinevaid suundi ja ka ees on meil uued väljakutsed! Õnnitlen teid kõiki soojalt tarkusepäeva puhul!

Soovin teile edu, tervist, kannatust ja toredat uut õppeaastat!

Erilised õnnitlused meie kallitele esimese klassi õpilastele. Ma tahan uskuda, et tänane päev jääb teile meelde kogu eluks. Liitudes meie kooliperega te avastate imelise teadmiste ja uute avastuste maailma. Soovin teile siiralt edu uues koolielus! Olgu see huvitav! Ärge kartke! Te kindlasti saavutate edu! Ja me oleme alati teie jaoks olemas, toetame ja aitame teid!

Soovime meie 9. klassi õpilastele palju edu ja jõudu! See on vaid lühike aeg, enne kui te lahkute tavakooli tuttavast elust. See aasta saab olema viimane tõuge, enne kui liigute edasi järgmisele haridusastmele! Olgu see teie seni kõige edukam ja rahuldust pakkuvam aasta!

Head õpetajad, töötajad ja lapsevanemad, meil on saanud heaks traditsiooniks töötada koos kooli ees seisvate loominguliste ülesannete kallal, hoolitseda koos kooli maine ja eduka esindatuse eest kõikidel tasanditel: võistlustel, olümpiaadidel, konkurssidel, projektides ja ka õppekavavälises tegevuses! Jätkugu see suurepärane traditsioon ka sel õppeaastal ja toogu meile uusi õnnestumisi ja saavutusi!

Tänan ka Jõhvi Vallavalitsust toetuse eest kooli ülalpidamisel ja eraldatud koolile rahaliste vahendite eest erinevate probleemide lahendamisel. Tänan ka kõiki kolleege, õpilasi ja lapsevanemaid nende panuse eest Jõhvi Vene Põhikooli arengusse ning soovin neile tervist, armastust ja edu ning koolile edukat tulevikku!

Irina Šulgina

Viimati muudetud 20.01.2023.